Jedná se o velkou herní plochu s rozměry 45,2 x 25 m. Sportovci mohou využít buď celou plochu nebo ji je možno pomocí mobilních zástěn, spouštěných elektricky ze stropu haly, během krátké chvíle přepažit na tři nezávislé dílčí herní plochy rozměrů nohejbal či volejbal. Hracím povrchem je nejmodernější palubovky německé firmy HARO certifikovaná mezinárodní basketbalovou organizací FIBA.

Samozřejmostí je kvalitní osvětlení možné používat ve třech úrovních, které splňuje nároky na televizní přenosy. Hala disponuje i přirozeným světlem, které však lze v případě potřeby zastínit pomocí systému žaluzií. Hala má kvalitní klimatizaci i vzduchotechniku. Celý prostor haly i hlediště je kvalitně ozvučen s možností komentování pomocí přenosných mikrofonů.

Celý prostor má skvělou akustiku. Na stěnách haly jsou umístěny dvě led obrazovky, které fungují jako časomíra a evidence skóre a dalších údajů o probíhající hře. Větší obrazovka má rozměry 3,8 x 2,1 m může zde být promítán z obslužného pultu i obraz. V hale jsou i pevně nainstalované kamery, ze kterých lze obraz vysílat na obrazovku v hale. Hlediště má kapacitu 200 diváků.

Celý prostor haly lze pak sledovat i z vybaveného VIP salonku nebo místnosti pro komentátory televizních přenosů.